FOPO II., s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


GOOD DESIGN AWARD 2020 PRO NOVÝ ECLIPSE CROSS PHEV

První generace modelu Eclipse Cross se koncem roku 2017 představila jako sportovní SUV-kupé přinášející nový energický design, vytříbenou japonskou kvalitu, bezpečnou a dynamickou jízdu díky pohonu 4x4 a řadu pokrokových vlastností s cílem rozšířit cílový trh Mitsubishi Motors o nové zákazníky.

O tři roky později a se čtvrt milionem prodaných vozů přebírá štafetu nový Eclipse Cross PHEV s potenciálem oslovit další skupiny zákazníků v souladu s jejich vkusem a společenskými trendy.

Právě tato komplexní souhra stylu, technologií a společenské odpovědnosti byla odměněna ziskem prestižního ocenění Good Design Award 2020 v soutěžním klání pořádaném Japonským institutem na podporu designu.

Ve svém shrnutí výsledků pořadatelé uvedli:

„Nový ECLIPSE CROSS, ještě elegantnější a rafinovanější při zachování předností sportovního a svébytného charakteru dosavadního modelu ECLIPSE CROSS v podobě SUV-kupé, bylo navrženo s cílem zprostředkovat většímu počtu zákazníků nový požitek z jízdy, jenž se znatelně liší od dosavadních zkušeností, a který symbolizuje nová varianta pohonu PHEV.“

Soutěž Good Design Award je v rámci Japonska jediným komplexním hodnocením a projevem uznání za design s využitím systému ‚G Mark' (Good Design Product Selection System – systém výběru produktů Good Design), založeného v roce 1957.

Citujeme-li jejich vlastní slova, „Good Design Award je aktivita s cílem obohacovat náš život i společnost jako takovou prostřednictvím designu; Good Design Award oceňuje nejrůznější objekty kolem nás včetně průmyslového zboží, architektury, softwaru, systémů, služeb atd. Bez ohledu na to, zda je objekt hmotný či nehmotný, Good Design Award vyhodnotí a ocení jeho kvalitu za podmínky, že byl vytvořen s tím, aby naplnil konkrétní ideály nebo účel."